دیدار کاسپین ماکان با یک پیرمرد در اسرائیل

  • مشاور مطبوعاتی کاسپین ماکان!

«ماکان یک مشاور مطبوعاتی استخدام کرده و روزنامه‌نگاران مجبورند از طریق او قرار مصاحبه بگذارند. در ماه نوامبر سال گذشته مشاور مطبوعاتی ماکان به اشپیگل آنلاین اطلاع داد که تمام وقت وی تا دو هفته رزرو شده و او بابت مصاحبه‌های خود پول می‌گیرد.»

در ادامه می‌خوانیم:«به‌نظر می‌رسد که ماکان قتل ندا را به کسب‌و‌کاری برای خود تبدیل کرده است. علاوه بر روزنامه‌نگاران، مدافعان حقوق بشر نیز به مصاحبه با وی علاقه نشان می‌دهند. او دائما از این سو به آن‌سوی جهان در پرواز است. سازمان ملل برای شرکت در یک کنفرانس او را به ژنو دعوت می‌کند تا در کنار مخالفان کره شمالی و کوبا بنشیند.»

 

 

  • نظر خبرنگار آمریکایی

پایگاه اینترنتی هفته‌نامه آلمانی، ضمن اشاره به دیدارهای متعدد ماکان "جیسون آتاناسیادیس" خبرنگار واشنگتن‌تایمز در تهران، می‌نویسد که بسیاری از روزنامه‌نگارانی که در گذشته درباره ماکان گزارش داده‌اند، تحمل خود را از دست داده‌اند.

برپایه گزارش اشپیگل آنلاین، آتاناسیادیس در یک مقاله بلند وبلاگی نوشته است:«ماکان با داستان‌های ترحم‌انگیز خود، به آنچه می‌خواست رسید: پناهندگی کانادا و موضوعی برای زندگی. ندا در قبر می‌لرزد.»

 

 

دیدار کاسپین ماکان با یک پیرمرد در اسرائیل

 هفته‌نامه آلمانی دیدار ماکان با شیمون پرز رئیس‌جمهور کهنسال رژیم اسرائیل در ماه مارس امسال را معمائی می‌داند و در این مورد می‌نویسد: «بزرگترین نمایش مطبوعاتی خود را ماکان در ماه مارس امسال انجام داد. او در برابر دوربین‌های کانال ۲ تلویزیون اسرائیل

در فرودگاه تل‌آویو بر زمین می‌نشیند، بعدا با کت‌وشلوار خاکستری در دفتر شیمون پرز به وی معرفی می‌شود. برپایه گزارش رسانه‌های اسرائیلی او خودش را به عنوان سفیر مردم ایران به رئیس‌جمهور کهنسال معرفی می‌کند و تضمین می‌کند که خون ندا گرما و احساس لطیفی را به وجود می‌آورد که او شخصا در ملاقات با پرز احساس کرده است.»

ماکان بعدا روایت رسانه‌های اسرائیلی را تکذیب می‌کند و می‌گوید: «فقط وقتی که پرز مجسمه پرنده صلح را به من اعطا کرد، به نام همه ایرانیان از او سپاسگزاری کردم.»

/ 0 نظر / 21 بازدید