نکته جالب در تابلوی آیات قرآنی در اتاق دیدارهای سیدحسن نصرالله + عکس

 

دبیرکل حزب الله به دلایل امنیتی و تلاش گسترده اسرائیل برای ترور وی پس از جنگ سال 2006 در ملا عام حاضر نشد و دیدارهای مقامات مختلف با وی تحت تدابیر شدید امنیتی و هر بار در ساختمانی جدید انجام می شود.

در سایه تحولات جاری کشور لبنان و با توجه به حجم گسترده تبلیغات غرب علیه حزب الله در خصوص رأی اولیه دادگاه ویژه تحقیق ترور "رفیق حریری" نخست وزیر اسبق لبنان، گروه ها و سران لبنانی در طی دوهفته اخیر یکی پس از دیگری برای رایزنی و مشورت با سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان به دیدار وی می روند.

آنچه در این دیدارها قابل توجه است وجود تابلوهای آیات قرآنی است که در دیوار اتاق پذیرایی نصب شده است.

این تابلوها بنابر نوع گروه یا افراد دیدار کننده با سید حسن نصرالله تغییر می یابند.

به طور مثال وقتی دیدار کننده افرادی مانند "سلیمان فرنجیه "رییس حزب مسیحی "المرده" و یا "وئام وهاب" رییس حزب دروزی توحید لبنان بودند، تابلویی با عبارت "یا حی یا قیوم" در اتاق نصب شده بود.

در هنگام دیدار خانواده علامه فقید "سید محمد حسین فضل الله" مرجع تقلید شیعه لبنان با سید حسن نصرالله دیوار با تابلوی عکس "سوره حمد" مطابق با مناسبت (مشکی) مزین شده بود.

در دیدار "ولید جنبلاط " رییس حزب سوسیالیست ترقی خواه دروزی لبنان دیوار اتاق پذیرایی با تابلوی زیبای اسماء حسنی مزین شده بود.

همچنین "رهبران عمل اسلامی" در اتاقی مزین به تابلوهایی با عکس سوره "الناس" و سوره "الفلق" به دیدار سید حسن نصرالله رفتند.

اینکه چه حکمتی در پشت انتخاب این تابلوها خوابیده است، شاید کمی سخت باشد، اما اجمالا می توان گفت وجود همیشگی این تابلوها با کلمات آیات قرآنی در تمامی دیدارها در سخت ترین شرایط امنیتی نشان از توکل محکم سید حسن نصرالله به خدای متعال دارد.

/ 0 نظر / 20 بازدید