اخراج سفیر اسرائیل از رستورانی در قاهره

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی همدمی، به نقل از روزنامه "الجریده" چاپ کویت، مدیر رستوران مذکور پس از این که متوجه حضور 4 شخص با قیافه اروپایی در غذاخوری خود و ایستادن 6 نگهبان در اطراف آنها شد، از یکی از افراد تیم حفاظتی درباره هویت مهمانان سوال کرد و زمانی که متوجه شد وی اسحاق لیوانون سفیر رژیم صهیونیستی در قاهره است، از رئیس تیم حفاظتی وی خواست که از سفیر "اسرائیل" بخواهد که به منظور جلوگیری از ایجاد هر گونه مشکلی هر چه زودتر رستوران را ترک کند.

این اقدام مدیر رستوران مصری خشم مقامات وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی را به دنبال داشته است و آنها از اخراج سفیر این رژیم از رستوران مذکور به شدت ناراحت شده اند.

گفتنی است که لیوانون که به همراه همسر و دوست همسرش و نیز شوهر وی در رستوران مذکور حضور یافته بود در مقابل درخواست مدیر رستوران مقاومت کرد و حاضر به ترک محل نشد که در این لحظه کارکنان و مشتریان رستوارن مصری خواستند با زور وی را از این رستوران بیرون کنند.

سفیر صهیونیستی که به شدت احساس خطر کرده بود خواستار حضور نیروهای امنیتی در محل شد که قبل از رسیدن این نیروها، گروهی از اداره آگاهی مصر با حضور در رستوران مذکور به ماجرا پایان دادند و از مدیر رستوران خواستند که برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکلی از تصمیم خود صرفنظر کند.

گفتنی است که این اولین باری است که لیوانون با چنین برخوردی در قاهره مواجه می شود، اما شالوم کوهین سفیر سابق اسرائیل در قاهره در طول دوره فعالیت خود در مصر 7 بار با چنین حوادثی مواجه شده بود که مهمترین آنها در فوریه سال 2008 میلادی و به هنگام جنگ رژیم صهیونیستی علیه باریکه غزه روی داد.

در حادثه مذکور سفیر وقت رژیم اشغالگر قدس از یک تالار نمایش بیرون رانده شد و مدیر تالار به وی اجازه حضور او در سالن را نداده بود و تمامی هنرمندان و بازیگران نمایش مورد نظر و در راس آنها محمد منیر تاکید کرده بودند که در صورت عدم خروج کوهین از سالن بر روی سن حاضر نخواهند شد.

/ 0 نظر / 25 بازدید