موسسه میراث فرهنگی الاقصی درباره حفاری رژیم صهیونیستی هشدار داد

hamdami, اسرائیل, تارنمای وزارت امور خارجه اسرائیل, همدمی, اورشلیم, بیت المقدس, یهودی, سرب گداخته, تروریست, تروریسم, حزب الله لبنان, حزب الله, حماس, فقح, جنگ, صلح, غزه, سوریه, جمهوری اسلامی ایران,mfa ,صهیونیسم, صهیونیست, Zion,  Israel ,فلسطین, لبنان,صدای اسرائیل, هولوکاست

 به گزارش از روزنامه سعودی "الریاض "، موسسه اوقاف و میراث فرهنگی الاقصی از حفاری‌های گسترده رژیم صهیونیستی در یک مرکز اسلامی، تاریخی معروف به نام "برکة السلطان " واقع در بخش غربی حرم قدسی پرده برداشت و اعلام کرد که این اقدام در چارچوب طرحهای یهودی‌سازی شهر قدس و مسجد‌الاقصی صورت می‌گیرد.
 این موسسه دیروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: اشغالگران در این روزها حفاری‌های متعددی در این منطقه انجام داده‌اند و ماجرا از اینجا آغاز شد که در هنگام لوله‌کشی آب در منطقه، برخی از صهیونیستها ادعا کردند که آثاری از دوره هیکل دوم (اواخر قرن ششم قبل از میلاد) در منطقه یافته‌اند تا به این بهانه حفاری‌های خود را ادامه دهند. در همین چارچوب نیز دامنه حفاری‌های خود را گسترش دادند و پارکها و اماکن عمومی نیز از این حفاری‌ها در امان نماندند. موسسه الاقصی در ادامه این بیانیه تاکید کرد که این حفاری‌ها در راستای یهودی‌سازی قدس و تحریف تاریخ صورت می‌گیرد. زیرا "برکة السلطان " یک مرکز تاریخی، باستانی و اسلامی است و تمام اسناد و آثار موجود، اسلامی بودن این مرکز را تایید می‌کند.

/ 0 نظر / 22 بازدید