9 فلسطینی به دست سربازان صهیونیست دستگیر شدند

 سربازان اسرائیلی در چند روز گذشته با یورش به مناطق مختلف کرانه باختری، 9 فلسطینی معترض به توسعه غیرقانونی شهرک‌های یهودی‌نشین را دستگیر کرده‌اند.به گزارش خبرگزاری فرانسه، سربازان اسرائیلی روز جمعه سه فلسطینی معترض به توسعه شهرک‌های اسرائیلی را نزدیک الخلیل در اراضی اشغالی کرانه باختری دستگیر کردند.پیش از این در همان روز چهار فلسطینی نیز در حمله سربازان اسرائیلی به خانه‌های فلسطینی‌ها در حومه شهر الخلیل در جنوب کرانه باختری، دستگیر شدند.
 سربازان اسرائیلی در این هفته نیز دو تن از ساکنان روستای بیلین را در غرب رام‌الله که در اعتراض به ساخت دیوار حائل تظاهرات کرده بودند، پس از ضرب و شتم ، بازداشت کردند. بنابر این گزارش وضعیت جسمانی یک فرد فلسطینی که در این تهاجم به شدت زخمی شده وخیم است.
 این درحالی است که سلام فیاض، نخست وزیر انتصابی تشکیلات خودگردان فلسطین، هفته اخیر از تقویت مقاومت مردمی ضد اقدامات غیرقانونی اسرائیل ازجمله ساخت دیوار حائل و شهرک‌های یهودی‌نشین خبر داد.از هفت سال قبل که رژیم اسرائیل تصمیم به ساخت دیوار حائل در کرانه باختری گرفته است، مردم فلسطین هر هفته در اعتراض به این اقدام رژیم اسرائیل که تصرف اراضی فلسطینی‌ها را به دنبال داشته، تظاهرات کرده‌اند.

/ 0 نظر / 22 بازدید