دبیرکل حزب الله لبنان: مقاومت و کل منطقه هدف طرحهای جدید دشمن است

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه کنفرانس مطبوعاتی که به صورت زنده از شبکه العالم پخش شد تاکید کرد که پس از شکست همه راهها ،اکنون طرح گسترده ای برای هدف قراردادن مقاومت و لبنان و کل منطقه برنامه ریزی شده است .

سید حسن نصر الله افزود : همه کسانی که هفته گذشته به سخنم اعتراض کردند به خوبی می دانند و می خواهند که حزب الله سخنی نگوید تا اینکه زمان صدور حکم اولیه دادگاه حریری فرا برسد و بگوید ، افرادی از حزب الله بودند ، ولی ما با این امر مخالفیم.

وی اظهارداشت : رسانه ها نیز خواهند گفت که افرادی از حزب الله هستند ؛ ولی ما با متهم کردن هر فردی از حزب الله مخالفیم. دستگاه تبلیغاتی که پس از ترور الحریری آماده بود الان نیز برای صدور حکمهای فرضی و برپایه حدس و گمان آماده است.

وی افزود : ما معتقدیم که طرح گسترده ای برای هدف قراردادن مقاومت و لبنان و کل منطقه پس از شکست همه طرحهای سابق وجود دارد.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: این طرح با سوء استفاده از مساله ترور حریری ، از طریق دادگاه ، حزب الله را به طور مستقیم هدف قرار می دهد .

وی تاکید کرد : این رویداد پس از بی نتیجه ماندن همه شیوه های سابق و هدف قرار دادن سوریه و هم پیمانان سوریه در لبنان ، صورت گرفته و مقاومت هدف قرار می گیرد.

وی گفت : من به طور قطع نمی گویم که یک حکم فرضی در ماه سپتامبر یا اکتبر صادر خواهد شد ممکن است تاریخ ها به دلایل سیاسی به تعویق بیفتند ؛ ولی تمام دلایل و نشانه ها حاکیست که حکمی برپایه حدس و گمان بر طبق طرح تدوین شده برای منطقه صادر خواهد شد و به نظر می رسد که از نظر آنان دادن زمان بیشتر به مقاومت که روز به روز قدرتمند تر می شود اصلا مناسب نیست.

نصر الله تصریح کرد : مقاومت در لبنان مهمترین مانع بر سر طرح سازش است که تسلط امریکا و اسراییل را بر فلسطین تحمیل می کند.

وی با تاکید براینکه همه خواستار برخورد مسوولانه برای حفاظت از کشور و مقاومت و برای جلوگیری از تحقق اهداف رژِیم اسرائیل هستند ، خاطرنشان کرد : ما هم موافقیم و اولین شرط این است که به خوبی به سخنان هم گوش دهیم و هیچکسی به تکه ورقهایی که مشاوران می دهند، اعتماد نکند.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهارداشت : زمانی به ما اطلاع دادند که حکم فرضی ماههای آتی صادر خواهد شد و اطلاعات به دست آمده حاکیست این حکم هیچیک از برادران سوری و چهار افسر و هم پیمانان سوریه در لبنان را متهم نمی کند و این نتیجه خوبی است.

سید حسن نصرالله با اشاره به اینکه همچنین این موضوع مطرح شده که اتهام متوجه گروهی از افراد حزب الله که غیرمنضبط خوانده می شوند است ، افزود : ما با متهم شدن هیچیک از اعضای خود موافق نیستیم. در ماه آوریل زمانی که اعضایی از حزب الله برای تحقیق رفتند هیات ما سوالات متعددی را شنید ؛ ولی به هیچیک از سوالات ما پاسخ داده نشد.

وی تاکید کرد: حزب الله از هیچ چیز مطلقا هراسی ندارد و کسی که علیه مقاومت و لبنان توطئه می کند و همه دسیسه های ونقشه های او شکست خورد باید هراس داشته باشد زیرا دسیسه ها ونقشه های او بار دیگر شکست خواهد خورد و ما صاحب حق هستیم و هرگز نمی ترسیم.

دبیرکل حزب الله گفت: درباره حکم فرضی ما مورد تعدی قرار گرفته ایم و می دانیم که چگونه از خود دفاع کنیم.

وی با اشاره به اینکه روزی نگفته ایم که ما تصمیمات دادگاه بین المللی را محترم شمرده یا نشمرده ایم اظهارداشت : از همان لحظه اول درباره این دادگاه و اساسنامه آن شک وتردید داشتیم .

وی گفت : دولت گذشته اساسنامه دادگاه را به سرقت برد و به وزیران جنبش امل و حزب الله سه روز فرصت ندادند که ملاحظات خود را درباره دولت ارایه کنند با این وجود ما درباره موضوع دادگاه سکوت کردیم.

وی افزود : اصل دادگاه را از طریق گفتگوها تایید کردیم اما اساسنامه و شیوه کار و تجارب و برداشت های آن را تایید نکرده ایم و من شخصا تصمیمات این دادگاه را نمی پذیرم مگر اینکه به دلایلی قوی و محکم استناد کند زیرا تحقیقاتی که همه فرضیه ها را مدنظر قرار ندهد ، سالم نیست.

دبیرکل حزب الله گفت: یک فرضیه درباره (دست داشتن)اسرائیل است زیرا اسرائیل منافع و انگیزه ها و امکاناتی دارد اما دادگاه این فرضیه را حتی یک لحظه بررسی نکرده است و تا زمانی که این فرضیه بررسی نشده است، هرگونه تصمیم گیری نادرست خواهد بود.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: ما به طور قاطعانه حتی اتهام به افرادی از حزب الله درخصوص ترور رفیق حریری نخست وزیر اسبق لبنان را رد می کنیم.

وی افزود: ما هرگز تسامحی درقبال مزدوران رژیم صهیونیستی به خرج نمی دهیم و و موضوع شبکه های جاسوسی رژیم صهیونیستی در نتیجه اعترافات آنها به دستگاه قضایی نظامی ارجاع داده شده است.

دبیرکل حزب الله گفت: کسانی می خواهند به مقاومت تعدی کنند لذا لبنان باید صف واحدی باشد. از سران 14 مارس می خواهم اشتباهات خود را اصلاح کنند.

/ 0 نظر / 14 بازدید