دبیرکل حزب‌الله: هرگز اجازه نمی‌دهیم خدشه‌ای به چهره مقاومت وارد شود

"سید حسن نصرالله " در مراسم تکریم فرزندان شهدای مقاومت در حومه جنوبی بیروت "ضاحیه " که به طور مستقیم از شبکه تلویزیونی "المنار " لبنان پخش شد، از شهدا و رزمندگان مقاومت و جانفشانی آنها ستایش کرد.
وی گفت: امروز روز شهادت جوانی است که در خانواده‌ای پرورش یافت که پدر گرامیش را در راه مقاومت از دست داد و او تحت سرپرستی مادر و خانواده‌اش و کمک موسسه شهید زندگی کرد تا به مرحله استقلال رسید.
دبیرکل حزب‌الله افزود: این شهید مقاومت با اراده خویش راه خود را برگزید تا مجاهدی در خدمت مقاومت باشند و کسی وی را ملزم به این کار نکرد تا اینکه در درگیری‌های عیناتا شهید شد که این درگیری‌ها بخشی از نبرد بزرگی بود که چند گردان نیروهای اسرائیلی (در جنگ تابستان 2006 میلادی) در آن برای تلاش جهت اشغال شهر "بنت جبیل " و رسیدن به ورزشگاهی که سخنرانی پیروزی را در سال 2000 میلادی در آن ایراد کردم، شرکت داشتند.
دبیرکل حزب‌الله با اشاره به ادعای "ایهود اولمرت " نخست وزیر رژیم صهیونیستی در آن زمان که گفته بود "اسرائیل از خانه فولادی مستحکم‌تر است " تاکید کرد: رزمندگان و شهدای مقاومت در آن روز بار دیگر ثابت کردند که اسرائیل از لانه عنکوت سست‌تر است.
وی تاکید کرد: این از ویژگی رزمندگان مقاومت است که راه خود را با اراده خویش برمی گزینند.

 


  • مقاومت همه دسیسه‌ها علیه لبنان و منطقه را نقش بر آب کرد


دبیرکل حزب‌الله لبنان با ستایش از پیروزهای مقاومت علیه رژیم صهیونیستی تاکید کرد که مقاومت لبنان توانسته است همه دسیسه‌ها علیه لبنان و منطقه را نقش بر آب کند.

سید حسن نصرالله گفت: فرزندان شهید با توجه به موقعیت خود به عنوان فرزند شهید مسئولیت‌های بزرگتری دارند و پاسداری از راه و روش پدران خویش از مسئولیت‌های آنها است.
دبیرکل حزب‌الله تاکید کرد که شهدا عزیزترین افراد نزد ما بودند و مقاومت عزیزترین سرمایه خویش اعم از پدران و فرزندان و زنان و کودکان را در راه جهاد و مبارزه نثار کرده است.
سید حسن نصرالله گفت: مقاومت از نظر ما فقط یک طرح فکری، جهادی یا سیاسی نیست بلکه این مقاومت دستاوردی است که با نثار خون و عرق جبین و تحمل دشواریها شکل گرفته است.
وی با اشاره به پیروزی مقاومت لبنان در سال 2000 میلادی بر رژیم صهیونیستی و شکست این رژیم در سال 2006 میلادی از مقاومت گفت: مقاومت توانست همه دسیسه‌ها و نقشه‌های طراحی شده علیه لبنان و منطقه را از سال 1982 میلادی تا به امروز از بین ببرد و شکست دشمن در سال 2006 میلادی طرح خاورمیانه جدید آمریکا را از بین برد.
دبیرکل حزب‌الله گفت: این مقاومت است که همه این دسیسه‌ها و نقشه‌ها را با خونهای پاک شهدا و درد و رنج‌های مجروحان و جانفشانی رزمندگان و مردم پایدار و استوار از بین برد.
وی تصریح کرد: مقاومت با جانفشانی، صداقت و پیروزی‌های خود توانست جایگاه والایی را در جهان بدست‌آورد و مقاومت حزب‌الله توانست این جایگاه را کسب کند و همه موانع را درهم بشکند و این مقاومت اسلامی است که مسیحیان به آن احترام می‌گذارند و مقاومتی با اکثر شیعه است که اهل تسنن آن را محترم می‌شمارد.
سید حسن نصرالله افزود: این مقاومت لبنان است که همه مسلمانان اعم از عرب یا غیر عرب آن را محترم می شمارند و نمونه، الگو و امیدی برای همه مستضعفان است و این جایگاه را ما با خون شهدا و جانفشانی، بردباری و دستاوردها و پیروزی‌های بزرگ کسب کردیم.

 

 

  • هرگز اجازه خدشه به چهره مقاومت را نمی‌دهیم


سید حسن نصرالله گفت: دشمن و جهان به لبنان آمدند تا به چهره مقاومت لطمه بزنند اما قدرت و نقشه خود آنها در هم کوبیده شد.

دبیرکل حزب‌الله با پیش بینی اینکه "جنگ علیه مقاومت ادامه یابد " افزود: آمریکایی‌ها می‌دانندکه طرح آنها در لبنان شکست خورد لذا به خدشه وارد کردن به چهره مقاومت و چهره حزب‌الله متوسل شدند اما نتیجه آن نیز چیزی جز شکست نبود زیرا طرح مقاومت روز به روز در منطقه در حال گسترش است و مقبولیت چهره‌های مقاومت در نزد مردم بیش از پیش افزایش می‌یابد و این بدین معنا است که طرح مقاومت درحال پیشرفت و گسترش می‌باشد.
سید حسن نصرالله گفت: دشمنان می‌خواهند از دادگاه بین‌المللی ویژه ترور "رفیق حریری " نخست وزیر اسبق لبنان برای خدشه وارد کردن به چهره مقاومت استفاده کنند.
وی گفت: همگان در لبنان می‌خواهند بدانند که چه کسی رفیق حریری را به قتل رساند و پرونده ترور رفیق حریری درحد پرونده‌ای مربوط به خانواده نخست وزیر اسبق لبنان باقی نمانده بلکه پرونده کشور و همه مردم است لذا ما خواهان اجرای عدالت هستیم.
دبیرکل حزب‌الله از همه لبنانی‌ها خواست تا در این زمینه همکاری کنند زیرا همگان از این ترور زیان دیده اند.
وی گفت: اصل بحث و جدل درباره موضوع دادگاه و طرف تشکیل دهنده آن بود که آیا کمیته تحقیق را آمریکایی‌ها و دولت انگلیس تشکیل می‌دهد و افسران تحقیق آن افسرانی هستند که از دستگاههای اطلاعاتی دارای ارتباط مستحکم با موساد آورده می‌شوند و اینکه آیا مسیری که کمیته تحقیق دنبال کرده است به حقیقت و در نتیجه به عدالت می‌رسد؟
سید حسن نصرالله این پرسش را مطرح کرد که آیا درنظر نگرفتن همه فرضیه‌های ممکن و حتی محدود کردن موضوع به یک فرضیه واحد تا به امروز را می‌توان پذیرفت؟
دبیرکل حزب‌الله همچنین این پرسش را مطرح کرد که آیا مسیری که دادگاه بین‌المللی اتخاذ کرده است، مسیری است که به عدالت و حقیقت می‌رسد؟
وی افزود: اینگونه روشن کار به معنای ترور دوباره رفیق حریری نخست وزیر اسبق لبنان است زیرا حقیقت را تباه می‌کند.
سید حسن نصرالله تاکید کرد: اجرای عدالت، مجازات کسی است که رفیق حریری را به قتل رساند نه مجازات کسی که وی را به قتل نرسانده است.
دبیرکل حزب‌الله بار دیگر این پرسش را مطرح کرد که آیا روش دادگاه و دادستان کل بین‌المللی به حقیقت می‌رسد؟
وی خواستار تحقیقات از شاهدان دروغین و حامیان آنها شد و گفت: آیا عادلانه نیست که از شاهدان دروغین برای روشن شدن اینکه چه کسی تحقیقات را که همه چیز برپایه آن شکل گرفت، گمراه کرد، تحقیق شود؟
دبیرکل حزب‌الله خواستار مجازات کسانی شد که شاهدان دروغین را ساخته و پرداخته کردند یا حداقل بیرون راندن آنها از صفوف برخی طرف‌های سیاسی شد.
وی گفت: برخی فردا خواهند گفت که سید حسن نصرالله کشور را بحرانی می‌کند و سوال من این است که آیا کسی که حقیقت را می‌گوید کشور را بحرانی می‌کند؟
دبیرکل حزب‌الله گفت: ما خواهان پاسخ به این سوالات نیستیم زیرا من پاسخ را می‌دانم اما طرح اینها فقط برای آن است که مردم پرسش کنند.
دبیرکل حزب‌الله از "طرح موضوع دادگاه برای بحث درباره آن در هیئت وزیران و میز گفت‌وگوهای ملی یا تشکیل کمیته‌ای لبنانی برای رسیدگی به این امر یا تحقیق درباره شاهدان دورغین " حمایت کرد.
دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: هرگز اجازه خدشه به چهره مقاومت را نمی‌دهیم زیرا مقاومت گرانبهاترین چیز نزد ما است که از آن محافظت خواهیم کرد و به راه خویش ادامه خواهیم داد.

/ 0 نظر / 13 بازدید