انتشار تصاویر سرکرده طالبان تقویت کننده روحیه شبه نظامیان است

تحلیلگر امور دفاعی پاکستان خاطرنشان کرد: انتشار تصاویر ویدئویی جدید از سرکرده گروه طالبان در پاکستان باعث تقویت روحیه گروههای شبه نظامی در این کشور خواهد شد. به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، طلعت مسعود که ژنرال بازنشسته ارتش پاکستان است در گفتگویی زنده با این شبکه درباره انتشار تصاویر ویدئویی " مولانا فضل الله " سرکرده گروه طالبان در پاکستان گفت..

" احتمال زنده بودن وی زیاد است چون کشته شدن او در حمله نورستان تائید نشده بود جز اینکه شایعاتی درباره کشته شدنش منتشر شده بود.

این واقعیت که وی زنده است و برای سیصد نفر از بمب گذاران انتحاری پیرو خود صحبت می کند تهدیدی برای مردم پاکستان است". طلعت مسعود افزود..

" در دره سوات شمار زیادی از مردم حامی عملیات نظامی ارتش پاکستان هستند و هرگز طرفدار مولانا فضل الله نبودند هرچند وی برای مدتی عزم و اراده خود را به مردم تحمیل کرد.

به نظر من اگر در مناطق قبایلی پاکستان دولت این کشور اقتصاد را احیاء کند فضل الله فرصتی نخواهد داشت اما اگر مسائل اقتصادی حل نشود این بیم وجود دارد که فضل الله بتواند مجددا در منطقه حضور خود را تثبیت کند". وی گفت..

" انتشار ویدئوی مولانا فضل الله قطعا باعث تقویت روحیه نیروهای شبه نظامی از جمله طالبان خواهد شد.

چنین ویدئویی باعث ایجاد تردید در ذهن مردم پاکستان خواهد شد .

ارتش پاکستان بسیار مصمم به کشتن یا دستگیری فضل الله است اما میزان موفقیت ارتش پاکستان به اطلاعات درست و عملیات دقیق نظامی وابسته است ".

/ 0 نظر / 22 بازدید