تلاش امریکا برای دلربایی از پاکستان

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه امریکا از تخصیص 500 میلیون دلار از سوی این کشور برای کمک به دولت پاکستان خبر داده است.

این کمک 500 میلیونی دلاری که با هدف جلب خشنودی مردم پاکستان و پایان‌دادن به مبارزات ضد امریکایی در پاکستان طراحی شده، بخشی از بسته کمکی 5/7 میلیارد دلاری ایالات‌متحده به پاکستان است که سال گذشته در کنگره امریکا به تصویب رسید.

کلینتون که در ادامه سفر دوره‌ای خود به جنوب شرق آسیا در اسلام‌آباد پایتخت پاکستان به‌سر می‌برد از پرداخت این کمک مالی خبر داد.

خبرگزاری آلمان به‌نقل از کلینتون اعلام کرد، امریکا این مبلغ را با هدف ارتقا و گسترش چند پروژه به‌ویژه در زمینه‌های کلیدی مانند آب، انرژی، بهداشت و سلامت، کشاورزی، رشد اقتصادی و اشتغال به پاکستان پرداخت خواهد کرد.

وزیر امور خارجه امریکا همچنین در ادامه از احداث 2 سد جدید برق‌آبی و بازسازی 3 بیمارستان در پاکستان به‌دست امریکایی‌ها خبر داد.

وی در ادامه افزایش موج احساسات ضد امریکایی در میان پاکستانی‌ها را نشانه‌ناکارآمدی حضور امریکا در پاکستان دانست و افزود واشنگتن درصدد است تا برای بهبود وضعیت زندگی مردم پاکستان فعالیت‌های سازنده‌تری در پیش گیرد.

اظهارات اخیر کلینتون در حالی صورت می‌گیرد که نظرسنجی‌های اخیر بیانگر گسترش احساسات ضد امریکایی در میان مردم پاکستان است.

تلاش‌های اخیر واشنگتن در پاکستان با هدف همسوکردن نظرمقامات این کشور با موضوع حضور نظامی امریکا در کشور همسایه پاکستان، افغانستان صورت می‌‌گیرد.

گسترش حملات هوایی هواپیمای بدون‌سرنشین امریکا بر مناطق مختلف پاکستان و تلفات غیر‌نظامیان پاکستانی موجب نارضایتی مردم و انتقاد دولت این کشور از فعالیت نظامی امریکا در پاکستان شده است.

/ 0 نظر / 12 بازدید