عباس و میچل پنجشنبه در رام‌الله دیدار می‌کنند

بنابر اعلام یک مقام بلندپایه فلسطینی، فرستاده ویژه آمریکا به خاورمیانه و رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز پنجشنبه در رام‌الله دیدار می‌کنند.به گزارش از خبرگزاری فرانسه، یک مقام بلندپایه فلسطینی که خواست نامش فاش نشود امروز اعلام کرد: « "محمود عباس " روز یکم ژوئیه (10 تیر) با "جورج میچل " در رام‌الله دیدار خواهد کرد.» عباس روز گذشته اعلام کرد که در صورت پیشرفت در مذاکرات غیرمستقیم با میانجیگری جورج میچل آماده آغاز مذاکرات مستقیم با اسرائیل است.
 وی در گفت‌وگو با خبرنگاران در رام‌الله اعلام کرد: «شرط اصولی ما این است که توقف کامل شهرک‌سازی‌ها ضروری است و به همین دلیل است که ما مذاکرات غیرمستیقم را آغاز کرده‌ایم.» اظهارات محمود عباس در حالی صورت گرفت که "باراک اوباما " رئیس‌جمهور آمریکا و "بنیامین نتانیاهو " نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی قرار است روز 6 ژوئیه آینده (15 تیرماه جاری) در واشنگتن دیدار کنند.
میچل اخیرا نیز با عباس دیدار و در خصوص وضعیت اراضی فلسطین و توسعه روند صلح گفت‌وگو کرده است. سفر میچل به منطقه در حالی است که "دان مریدور " معاون نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز جمعه گذشته طی سخنانی در همایشی در نیویورک با اشاره به مذاکرات غیرمستقیم اعلام کرد که فلسطینی‌ها با این کار وقت تلف می‌کنند و باید هر چه زودتر به مذاکرات مستقیم انتقال یافت.

/ 0 نظر / 22 بازدید