سید حسن نصرالله: جاسوسان اسرائیلی باید بدون تعلل اعدام شوند!

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه سخنان خود به مناسبت روز جانبازان مقاومت در مجتمع شهداء در ناحیه جنوبی بیروت (ضاحیه) که به طور مستقیم از شبکه خبری العالم پخش شد، با تاکید بر اینکه جاسوس‌های رژیم صهیونیستی در لبنان نباید احساس امنیت کنند، خواستار اجرای احکام اعدام صادر شده درباره مزدوران رژیم صهیونیستی در سریعترین زمان ممکن شد زیرا این امر به روند خطرناک این شبکه‌های جاسوسی پایان می‌دهد.

دبیرکل حزب‌الله درباره شبکه ارتباطات تلفنی و مخابراتی لبنان اظهار داشت: شکی نیست که اسرائیلی‌ها شبکه ارتباطات کابلی و شبکه های مخابراتی شهری و اینترنت را کنترل می‌کنند و اطلاعات زیادی را از طریق این کنترل و شنود ارتباطات بدست می آورند که این کنترل اسرائیل بر شبکه ارتباطات لبنان چیز جدیدی نیست.

وی ادامه داد: دشمن برای به راه انداختن جنگ تابستان سال 2006 میلادی برنامه ریزی کرده بود و حتی شبکه‌های تلفن همراه را در دوره جنگ از بین نبرد زیرا از آن اطلاعات کسب می‌کرد.

سید حسن نصرالله گفت: اشتباه دشمن اسرائیلی قبل از جنگ تابستان سال 2006 میلادی این بود که به وجود شبکه ارتباطات کابلی توجه چندانی نکرد و از مهمترین اقدامات غیرمنتظره این جنگ که خود کمیته بررسی علل شکست اسرائیل موسوم به وینوگراد از آن سخن گفت؛ همان قدرت کنترل و رهبری و مدیریت جنگ از سوی مقاومت بود و یکی از مهمترین فاکتورهای جنگ تابستان 2006 میلادی شبکه ارتباطی کابلی حزب الله بود.

وی افزود: جاسوسانی قبل از جنگ تابستان سال 2006 میلادی اطلاعات مهمی را به دشمن دادند که براساس آن ساختمانها، خانه‌ها، کارخانه‌ها و مراکز و نهادهای مختلف بمباران شد و شمار زیادی از مردم شهید شدند و این بدان معناست که این جاسوس‌ها در کشتار و جنایت و ویرانی و کوچاندن شهروندان لبنانی و همه جنایات اسرائیل در این جنگ شریک هستند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در بخش دیگری از سخنانش از موضع "میشل سلیمان " رئیس جمهوری لبنان در قبال جاسوس‌های صهیونیست تمجید و تصریح کرد: جا دارد که از موضع "میشل سلیمان " رئیس جمهوری لبنان ستایش کنم که اعلام کرد هرگونه حکم اعدام صادر شده از دستگاه ویژه قضایی علیه جاسوسان را امضا خواهد کرد.

سید حسن نصرالله با تاکید بر اینکه صهیونیست‌ها دل به دادگاه بین المللی ترور رفیق حریری نخست وزیر پیشین لبنان بسته‌اند، ادامه داد: اسرائیل می‌داند که هرگونه تنش داخلی صرف نظر از اینکه چه کسی مسئول آن است، به نفع آنها است و اکنون اسرائیلی‌هایی که در برابر مقاومت در لبنان می‌ایستند، دل به طرح اسرائیلی دیگری به نام دادگاه بین المللی دوخته‌اند؛ کسانی که خود را برای آن در ماههای آینده آماده می‌کنند و اشکنازی می‌گوید که ما منتظر سپتامبر خواهیم ماند تا شاهد تنش ها در لبنان باشیم و این همان چیزی است که اسرائیل در راستای آن کار می‌کند یعنی فتنه انگیزی در اطراف خود تا رژیم صهیونیستی در امان باقی بماند.

دبیرکل حزب‌الله افزود: از جمله موارد زمینه سازی برای جنگ آینده که معلوم نیست چه زمانی باشد اقدام علیه مقاومت و تضعیف کردن فاکتورهای قدرت آن از جمله شبکه ارتباطی کابلی آن است.

نصرالله گفت: بعد از موضوع روی داده برای شرکت تلفن همراه "آلفا " از دولت می خواهم که تحقیقاتی انجام دهد و از سران سیاسی می خواهم که درباره سرنخ تصمیم گرفته شده (در دولت) در پنجم ماه مه تحقیق کند و همچنین می خواهم تا درباره جاسوسی‌های کلیدی تحقیق کنند تا بدانیم که چه کسانی به طور مستقیم با اسرائیل و چه کسانی به طور غیرمستقیم با این رژیم دست داشته‌اند.
نیروهای امنیت لبنان اخیرا سه جاسوس صهیونیست را که در شرکت مخابراتی آلفا فعالیت می کردند، دستگیر کرده است.

وی افزود: نیروهای سیاسی لبنانی، منطقه‌ای و بین المللی در گذشته به بروز فتنه‌ای بین المللی دل بستند اما امور بر وفق مراد آنها حرکت نکرد و سپس به جنگ تابستان 2006 میلادی دل بستند و موفق نشدند و بعد از آن به بروز جنگ داخلی در لبنان دل بستند و بازهم به نتیجه ای نرسیدند و امروز به جنگ جدیدی دل بسته اند که در سالروز پیروزی حزب الله در جنگ تابستان سال 2006 میلادی به آن خواهم پرداخت و آنها امروز دل به تصمیمی از روی حدس و گمان از دادگاه بین المللی بسته و منتظر آن هستند.

/ 0 نظر / 22 بازدید