آشفتگی پرز از خبر تشکیل کمیته مستقل تحقیق درباره کاروان آزادی

به نقل از پایگاه خبری الجزیره قطر، "شیمون پرز " که به کشور اسلوونی سفر کرده است، در واکنش به خبر اقدام شورای امنیت سازمان ملل در تشکیل کمیته بین‌المللی برای تحقیق درباره اقدام تل‌آویو در کشتار فعالان صلح کاروان آزادی غزه برآشفت و آن را رد کرد.
شیمون پرز بشدت از این تصمیم شورای حقوق بشر انتقاد کرد و سازمان ملل را متهم کرد که بیشتر "اعضای آن رویکرد ضد اسرائیلی " دارند.
شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد روز گذشته (جمعه 23 جولای) گروهی متشکل از حقوقدانان بین‌المللی را مامور تحقیق درباره اقدام تل‌آویو در کشتار کاروان آزادی غزه کرد.
ارتش رژیم صهیونیستی بامداد دوشنبه 31 می به کاروان کشتی‌های امدادرسان نوار غزه که متشکل از فعالان صلح بین‌المللی بود، یورش برد و دست‌کم 20 نفر را کشت و نزدیک به 50 نفر را مجروح کرد.
پرز در ادامه سخنان اعتراض‌آمیز خود اعلام کرد که "اسرائیل احساس می‌کند که نوعی رفتار دوگانه با آن می‌شود زیرا درگیری در جاهای دیگری نیز بین سازمان‌های تروریستی و کشورهای دموکرات وجود دارد ".
شیمون پرز در ادامه از پاسخ به سوالی درباره اینکه ترکیه به دلیل کشته شدن 9 تبعه خود در کشتار کاروان آزادی غزه، خواستار عذرخواهی تل‌آْویو شده است، طفره رفت.

/ 0 نظر / 22 بازدید