رئیس موساد به دلیل رسوایی در ترور مبحوح، برکنار شد

  نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، رئیس موساد را به دلیل رسوایی در ترور یکی از رهبران جنبش حماس، برکنار کرد.به گزارش از شبکه 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی، "بنیامین نتانیاهو " نخست‌وزیر این رژیم با درخواست تمدید دوره فعالیت "مئیر داگان " رئیس موساد برای نهمین سال متوالی مخالفت کرد.
 بر اساس این گزارش، دلیل این مخالفت، ناکامی و شکست داگان و سرویس تحت نظارت وی در عملیات ترور "محمود المبحوح " یکی از رهبران جنبش حماس است که چند ماه پیش در "دبی " صورت گرفت. تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که دوره فعالیت داگان، 3 ماه دیگر به پایان خواهد رسید. زیرا پیامدهای منفی ترور مبحوح گریبانگیر اسرائیل شده است که آخرین آنها، دستگیری یکی از عناصر موساد در "لهستان " بوده است. این در حالی است که داگان از سال 2002 در راس موساد قرار دارد اما کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی طی چند هفته آتی جانشین وی را تعیین خواهد کرد. صهیونیست‌ها مأموریت گردآوری اطلاعات، تجزیه و تحلیل اطلاعات وانجام عملیات مخفیانه ویژه در خارج از فلسطین اشغالی را بر عهده موساد گذاشته‌اند.
 در طی سالیان گذشته، موساد دامنه وظایف خود را گسترش داده‌ است که عمده فعالیت‌های آن عبارت است از؛ گردآوری مخفیانه اطلاعات در خارج از خاک فلسطین اشغالی، خنثی سازی عملیات مختلف علیه اهداف اسرائیلی و یهودی در خارج، توسعه روابط مخفیانه ویژه سیاسی، آوردن مهاجرین یهودی به فلسطین اشغالی از مناطقی که امکان مهاجرت یهودیان از آنجا به فلسطین توسط سازمانهای مهاجرتی معمولی اسرائیل وجود ندارد، بدست آوردن اطلاعات استراتژیک، سیاسی و عملی و انجام عملیات ویژه تروریستی علیه نیروهای مقاومت در خارج از فلسطین اشغالی. اما آخرین ترور صورت گرفته در دبی علیه یکی از فرماندهان برجسته جنبش حماس، موجب رسوایی‌ سرویس‌های اطلاعاتی صهیونیست شد و ماهیت آنها را بیش از پیش برملأ ساخت و روابط رژیم صهیونیستی‌ با جامعه بین‌الملل را به چالش کشانید.

/ 0 نظر / 16 بازدید