تحرکات نیروهای یونیفل در جنوب لبنان

اسرائیل, تارنمای وزارت امور خارجه اسرائیل, همدمی,  اورشلیم, بیت المقدس, یهودی, سرب گداخته, تروریست, تروریسن, حزب الله  لبنان, حزب الله, حماس, فقح, جنگ, صلح, غزه, سوریه, جمهوری اسلامی  ایران,mfa ,صهیونیسم, صهیونیست, Zion,  Israel ,فلسطین, لبنان,صدای  اسرائیل, هولوکاستمنابع نزدیک به یونیفل اعلام کردند: چند تن از نیروهای یونیفل با در اختیار داشتن لب تاپ متصل به ماهواره (جی.پی.اس) مخفیانه به ناحیه "السلوقی" واقع در جنوب رود لیطانی رفتند و موانع دفاعی غیرمرئی مقاومت را ثبت کردند. 

به گزارش ایرنا از بیروت، منابع بسیار نزدیک به فرماندهی نیروهای حافظ صلح بین المللی ( یونیفل) در جنوب لبنان روز پنجشنبه به روزنامه الرای اعلام کردند: در پی این رویداد اهالی منطقه و فعالان حزب الله و مقاومت به نیروهای یونیفل اعتراض کردند چرا که این اقدامات را در جهت کمک به اسراییل دانستند.

این منبع با تاکید بر اینکه این افراد بدون اجازه از مرکز فرماندهی یونیفل و ارتش لبنان به این کار دست زدند، افزود: محافل سیاسی نزدیک به مقاومت نیز با اعتراض به این اقدام آن را اقدامی علیه مقاومت و حامیان آن دانستند.

این منبع با اشاره به حساسیت منطقه به خاطر وجود موانع دفاعی و نظامی مقاومت که در جنگ 33 روزه احداث شده بود، تأکید کرد: یگان های ایتالیایی نیز اشخاص ناشناسی را در مرز مشترک با فلسطین اشغالی جا به جا کردند که مورد اعتراض افراد مقاومت شد و پلیس لبنان نیز رسما از فرماندهی یونیفل خواست تا با اتخاذ تدابیر لازم جلوی چنین تحرکاتی را بگیرند.

این منابع رسانه ای تصریح کردند: یگان های اسپانیا نیز با استفاده از نورافکن های بزرگ مراکز ارتش و تحرکات یگان های آن در حمایت از مرزها به خصوص در منطقه الغجر را تحت کنترل گرفتند که در واقع هدفی جز اطلاع رسانی به اسراییل نسبت به تحرکات و مراکز شبانه ارتش لبنان ندارد.

این منابع افزودند: نیروهای یگان ارتش اسپانیا اخیرا به تجسس روابط میان کاندیداهای انتخاباتی شورای شهر منطقه العرقوب (که اکثریت آن اهل سنت هستند) با حزب الله و کشف پیمان های گروه های اهل سنت با جریان المستقبل پرداختند که به هیچ جوابی دست نیافتند.

نیروهای حافظ صلح بین المللی (یونیفل) متشکل از یگان های ارتش کشورهای مختلف جهان بعد از جنگ 33 روزه علیه لبنان در سال 2006 میلادی در جنوب این کشور مستقر شدند.

/ 0 نظر / 9 بازدید