نگرانی صهیونیست‌ها از وخامت اوضاع جسمی مبارک!

اخبار رسیده حکایت از وخامت اوضاع جسمی حسنی مبارک رئیس جمهور مصر دارد ، این خبر گر چه تازگی ندارد واخبار ضد ونقیضی در رابطه با عود بیماری سرطان وی طی چند ماه گذشته منتشر شد، اما نگاه ویژه صهیونیستها به نقش مبارک در تحولات منطقه باعث شد تا رسانه های صهیونیستی با دغدغه خاصی  روند این بیماری را  پیگیری کنند.

حسنی مبارک 83 ساله به تشخیص پزشکان از سرطان مری رنج می برد واین بیماری که از هشت ماه پیش شکل حادی به خود گرفته به عنوان یکی از اسرار دولتی طبقه بندی شده است.

به اعتقاد برخی از محافل اطلاعاتی، با وجود آنکه مارس گذشته علت بستری شدن مبارک عمل کیسه صفرا اعلام شد، اما در واقع وی سیر درمان سرطان خود را در یکی از بیمارستان های آلمان پیگیری می کرد.

حضورکم رنگ مبارک در قاهره بعد از بازگشت از آلمان باعث شد تا این شایعه ها قوت بیشتری به خود بگیرد؛ بخصوص که حضور رئیس جمهور مصر در شرم الشیخ وبه دور از نگاه رسانه ها به وی این اجازه را می دهد که بتواند آزادانه به خارج از کشور رفت وامد داشته باشد.

به نقل از منابع بسیار آگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی: گرچه سفر 5 جولای مبارک به پاریس در ظاهر باهدف دیدار با نیکولا سارکوزی رئیس جمهور این کشور وگفتگو با سعد حریری نخست وزیر لبنان اعلام شد، اما در واقع امر وی برای انجام پاره ای از آزمایش ها در کلینک نظامی پرسی در حومه پاریس به این کشور سفر کرده بود.

تمامی این مسایل دست به دست هم داد تا بار دیگر تلاش های مبارک برای نقل وانتقال قدرت در مصر بیش از گذشته زیر ذره بین قرار بگیرد.
به اعتقاد منابع اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، زمینه برای انتقال قدرت از مبارک پدر به مبارک پسر در حال انجام است ودر واقع می توان گفت که تمامی مراحل آن در زمستان گذشته انجام گرفته وطرف های نظامی وسیاسی مرتبط با این امر کاملا توجیه شده اند.

جمال مبارک امروز یکی از مهمترین شخصیت های حزب حاکم مصر محسوب می شود ومبارک پدر برای تحقق این امر باج های زیادی را به افسران عالیرتبه نظامی واطلاعاتی مصر پرداخت کرده است.

اطلاعات سازمان های جاسوسی رژیم صهیونیستی حکایت از آن دارد که به زودی شاهد افزایش اختیارات جمال مبارک خواهیم بود؛ بخصوص که ظاهرا وضع جسمی حسنی مبارک به وی اجازه ادامه ریاست جمهوری تا پایان دوره فعلی اش در سال 2011 را نمی دهد وممکن است نه تنها ریاست جمهوری بلکه زندگی وی نیز به این تاریخ نرسد.

بزرگترین دغدغه محافل صهیونیستی نحوه تعاملی است که جمال مبارک با رژیم صهیونیستی خواهد داشت وآیا او راه پدر را ادامه خواهد داد یا تغییراتی را در این رابطه به وجود خواهد آورد.

/ 0 نظر / 22 بازدید